Ispričavam se svojoj djeci, đacima..., učimo ih da budu pošteni, da čuvaju starije, da ne lažu, da ustraju, a ovo danas na Mirogoju ne da boli, nego...

Sprovod Gradonačelniku koji je bio slika šizofrenog stanja u našem društvu isprovocirao je Filipa Zoričića, ravnatelja Gimnazije Pula koji je imao potrebu reagirati i ispričati se svojoj djeci, svojim učenicima što ne mogu ići svi u školu, što ih ne smijemo miješati, što nemamo dodatnu, dopunsku i fakultativnu nastavu kako treba. Što ne mogu ići na izlete, što nemaju maturalnu večer, što se ne smiju previše kretati po hodnicima... Ispričavam se što ne možemo imati probe benda i Zbora, probe Kluba plesača, Fotokluba, Radija Gimna... Ispričavam se i našoj djeci doma, jer ih učimo, supruga i ja, da budu pošteni, da ne lažu...

Ispričavam se svojoj djeci, đacima..., učimo ih da budu pošteni, da čuvaju starije, da ne lažu, da ustraju, a ovo danas na Mirogoju ne da boli, nego... Filip Zoričić, arhiva
3. 3. 2021

Danas je na sprovodu gradonačelnika Zagreba Milana Bandića bilo ljudi 100 ili više puta od dopuštenog. Ne želim ulaziti i raspravljati o njegovoj karijeri, već o toj masi ljudi gdje nitko ništa nije rekao, nije reagirao i uz to sva vlast je bila tamo pa i članovi oporbe. Ista vlast koja meni daje Uputu kako se odnositi prema 700 učenika u epidemiji.
Ne želim poricati da je čovjek trebao imati ispraćaj, nikako. Ali danas je to bila mala velika slika šizofrenog stanja u našem društvu. Zbog toga se ispričavam svojim učenicima što ne mogu ići svi u školi uživo, što ih ne smijemo miješati, što nemamo dodatnu, dopunsku i fakultativnu nastavu kako treba.
Što ne mogu ići na izlete, što nemaju maturalnu večer, što se ne smiju previše kretati po hodnicima... Ispričavam se što ne možemo imati probe benda i Zbora, probe Kluba plesača, Fotokluba, Radija Gimna...
Ispričavam se kolegama profesorima što ne smiju održavati normalno nastavu u grupama i što neki od njih moraju raditi samo online...
Ispričavam se roditeljima što nemam odgovore na pitanja koja su logična...
Ispričavam se i našoj djeci doma, jer ih učimo, supruga i ja, da budu pošteni, da ne lažu...
Žao mi je...
Žao mi onih koji nisu mogli svoje najbliže uopće ispratiti...
Sve je stalo u jedan sprovod...

Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice pretpostavit ćemo da se slažete s tim.