ŠRAUBA GRANADOSA ZAVILA NAS U TUGU! Iako je osvojeno srebro zlatnog sjaja možemo žaliti što nismo prvi! Ivica Tucak: - Ne znam što reći. Pakao od sporta, pakao od svega. Kad izgubiš na ovakav način, ne znam što reći. Cijelu utakmicu smo igrali dobro, nemam što zamjeriti svojim dečkima. Ovaj gol se daje jednom u milijun godina. Zadnji put ovakav "ludo fenomenalni gol"  zabio je Milivoj Bebić na OI 1984. u Los Angelesu. Znam koji su razlozi poraza, ali ne smijem reći. Moram čestitati svojim momcima i Španjolskoj!

U posljednjih minutu i 38 sekundi lucidni Granados zabio nam je dva gola, od kojih je onaj zadnji spektakularan.

Golom kakav se zabija jednom u milijun godina lišio je Granados Hrvatsku velikog slavlja zlata European Aquatics/Istvan Derencsenyi
16. 1. 2024

Hrvatska je u dramatičnom finalu Europskog prvenstva u vaterpolu poražena od Španjolske 10:11. Barakude tako nisu uspjele obraniti naslov osvojen 2022. u Splitu.

Barakude su propustile osvojiti drugo europsko zlato u nizu nakon Splita prije dvije godine gdje je Hrvatska također bila domaćin. Imali su naši vaterpolisti prednost 10-8, ali su dopustili nevjerojatan preokret Španjolaca u posljednjim minutama.

Naslov europskog prvaka španjolskim je vaterpolistima donio i izravnu kvalifikaciju za ovogodišnje Olimpijske igre u Parizu.

Granados i Sanahuja su sa po tri pogotka bili najbolji strijelci Španjolske. Hrvatske strijelce je s četiri gola predvodio Luka Bukić, a po dva su postigli Marko Žuvela i Jerko Marinić Kragić. Hrvatskoj nije pomoglo ni 14 obrana sjajnog Marka Bijača.

Koristimo kolačiće u svrhu pružanja boljeg korisničkog iskustva na stranici. Ukoliko nastavite s pregledavanjem ove stranice pretpostavit ćemo da se slažete s tim.